call

Що робити, якщо загубили речі за кордоном?

Втрата речей або документів — ситуація, яка може статися будь-де, в тому числі у подорожі. Тому ми знаємо, як діяти у такому випадку. Насправді, якщо вдатися до дій, котрі описані далі, частіше за все можна знайти загублене.

Якщо речі забуті у крамниці, кафе чи установі — усе простіше, бо є шанс знайти їх там, де втратили. Але часто трапляється так, що люди забувають щось цінне або важливе для них у транспорті. У такій ситуації спочатку незрозуміло, куди податися, особливо, коли було кілька пересадок, а зникнення речей виявлене після останньої.

Отже, розглянемо приблизний план дій.

  • Якщо ви точно пам’ятаєте, у якому саме транспортному засобі забули свої речі, варто якнайшвидше звернутися у відповідне депо (автобусне чи трамвайне). Цілком ймовірно, що саме там ви знайдете те, що загубили.
  • Якщо не вдається точно визначити, де саме були втрачені речі чи документи, є ще один варіант — звернутися до загального бюро знахідок, які розташовані не у всіх, але у багатьох великих містах.
  • Також варто пошукати групи українців, які мешкають у цьому місті чи регіони. Можливо, там хтось уже стикався з такою проблемою та може порадити, куди краще звернутися саме у вашому випадку.

Ще багато залежить від того, як давно ви загубили свої речі. За гарячими слідами розшукувати легше, тож, помітивши втрату, не зволікайте.

Німеччина

Речі, загублені в цій країні, треба шукати в бюро знахідок. Вони є майже у всіх більш-менш великих містах. Крім того, підприємства громадського транспорту мають свої бюро знахідок, до яких потрапляють речі, загублені під час подорожі автобусом чи потягом.

Знайти адресу установи можна в інтернеті. Наприклад, у Берліні до центрального бюро знахідок можна зателефонувати за номером 030–90277–3101 (з 9.00 до 14.00 тричі на тиждень — у вівторок, середу та п’ятницю). Також можна звернутися за допомогою електронної пошти fundbuero@ba-ts.berlin.de.

Посилання на спільне бюро знахідок міського електротранспорта Берліна — тут. Воно буде корисним тим, хто загубив свої речі в метро, електричці, трамваї тощо.

Польща

Загубивши речі в транспорті столиці Польщі, можна зателефонувати за цілодобовим номером 19115 — це контактний центр, де можна уточнити інформацію. Якщо ви запам’ятали номер транспортного засобу (3 або 4 цифри), де забули речі, обов’язково назвіть його диспетчеру, бо це значною мірою спростить пошуки.

Також у Варшаві є декілька бюро знахідок, окремих для кожного виду транспорту. Якщо ви втратили особисті речі в міському автобусі, то у відповідне бюро можна подзвонити за телефоном 22 568–78–05 із 7.00 до 14.00 або звернутися за адресою Biuro Rzeczy Znalezionych біля ulicy Włościańskiej 52.

Якщо речі були загублені в метро, то телефонувати слід за номером 22 655–42–42 із 7.30 до 15.00, а якщо пригода сталася в трамваї — 22 568–78–05 із 7.00 до 14.00 (або прийти за адресою Biuro Rzeczy Znalezionych przy ulicy Włościańskiej 52).

До бюро знайдених речей у потягах міського сполучення можна зателефонувати за номером 22 699–71–95 (цілодобово), а якщо речі були втрачені на приміській залізниці — 22 755–70–82.

Чехія

У випадку втрати особистих речей у столиці Чехії можна звернутися в бюро знахідок Міської ради Праги за адресою Karolíny Světlé 5, Praha 1 — Staré Město у понеділок та середу з 8.00 до 12.00 або з 12.30 до 18.00.

Якщо ви загубили щось у трамваї або автобусі та відразу помітили це (упродовж 24 годин), то слід негайно зателефонувати в довідкову службу за номером 296–19–18–17.

А якщо пройшло вже багато часу або річ була втрачена в метро, треба скористатися контактним формуляром за посиланням. Або також можна зателефонувати в довідкову службу, там вам допоможуть зорієнтуватися з подальшими діями.

Як відбувається повернення речей?

У цілому алгоритм повернення згуби має такий вигляд.

  • КРОК 1: Спочатку ви маєте прибути в бюро знахідок та візуально переконатися, що річ дійсно ваша.
  • КРОК 2: Потім вам доведеться довести, що ви є власником. Якщо це, наприклад, документ із фото, то все ясно: співробітник зможе зрозуміти, чи він насправді ваш. Якщо ж мова йде про валізи та окремі речі, потрібно буде показати, наприклад, чек на придбання, коли річ нова. Або ж детально описати вміст сумки чи, приміром, зміст інформації в смартфоні.
  • КРОК 3: Далі зазвичай потрібно буде написати заяву/розписку про те, що ви забрали втрачену раніше річ.

У компанії Dva Bileta ви можете забронювати та викупити місця на регулярні автобусні рейси з України до різних міст Європи. Якщо у вас є питання, дзвоніть або пишіть нам.